Alles wat u moet weten over de GP Jef Scherens

gp_leuven_729fc236-6601

Zondag wordt de 50e editie van de GP Jef Scherens in en rond Leuven op gang geschoten. De 1.1-wedstrijd is de zesde manche van de Belgian Cycling Cup.

Volg de GP Jef Scherens hier LIVE van start tot finish!

De renners werken, na de start om 12u50 op de Grote Markt in Leuven, een kleine lus af van 12,9 kilometer om dan aan de twaalf plaatselijke ronden van elk 14,4 kilometer te beginnen. De aankomstzone is op de Bondgenotenlaan. In het plaatselijke circuit, dat loopt over onder andere Margarethaplein, Mechelsestraat, Processiestraat, Engels Plein, Wijnpersstraat, Tervuursepoort, Tiensepoort en Martelarenplein, zijn telkens vier beklimmingen (Keizersberg, Ludenscheidsingel, Wijnpers en Naamsevest) opgenomen.

Alles wat u moet weten over de GP Jef Scherens

De organisatoren wisten met Etixx-Quick Step en Lotto-Soudal twee WorldTour-ploegen te strikken. De leider in het klassement van de Belgian Cycling Cup, Niki Terpstra, komt evenwel niet aan de start. Bij Etixx-Quick Step trekken zondag onder anderen Laurens De Plus, Julien Vermote en Rodrigo Contreiras de kar. Bij Lotto-Soudal is het uitkijken naar Kris Boeckmans, Tim Wellens en Sean De Bie. Ook de nummers twee en drie in de stand van het regelmatigheidscriterium laten de GP Jef Scherens links liggen. Een goed op dreef zijnde Dries De Bondt, afgelopen weekend nog Belgisch kampioen op de weg bij de eliterenners zonder contract, kan dus een schitterende zaak doen. Timothy Dupont tekent eveneens present bij het Veranda’s Willems-blok en ook Topsport Vlaanderen-Baloise komt met een sterke delegatie aan de start, net als Wanty-Groupe Gobert. Vorig jaar ging de zege naar Björn Leukemans, die het haalde voor Dimitri Claeys en de Brit Mark McNally.

Alles wat u moet weten over de GP Jef Scherens

Alles wat u moet weten over de GP Jef Scherens

Alles wat u moet weten over de GP Jef Scherens

Deelnemende ploegen:

WorldTour: Lotto-Soudal (Bel), Etixx-Quick Step (Bel)

Procontinentale ploegen: Wanty-Groupe Gobert (Bel), Topsport Vlaanderen-Baloise (Bel), Roompot-Oranje Peloton (Ned), Stölting SG (Dui), Fortuneo-Vital Concept (Fra), CCC (Pol), Novo Nordisk (VSt), Wilier Triestina (Ita), One Pro Cycling (GBr)

Continentale teams: Beobank-Corendon (Bel), Cibel-Cebon (Bel), Crelan-Vastgoedservice (Bel), Era-Murprotect (Bel), Wallonie-Bruxelles (Bel), Veranda’s Willems (Bel), Superano Ham-Isorex-Tarteletto (Bel), An Post-Chainreaction (Ier), Cycling Acadamy Team (Isr), Gazprom-Rusvelo (Rus), Metec (Ned), Team Roth (Zwi), Team Wiggins (GBr)

Alles wat u moet weten over de GP Jef Scherens

Stand Belgian Cycling Cup na 5 manches:

1. Niki Terpstra (Ned/Etixx-Quick Step) 234 punten; 2. Dylan Groenewegen (Ned) 230; 3. Florian Sénéchal (Fra) 172; 4. Dries De Bondt 151; 5. Wout Van Aert 117; 6. Scott Thwaites (GBr) 115; 7. Timothy Dupont 115; 8. Sean De Bie 108; 9. Erik Baska (Slk) 100; 10. Jens Keukeleire 97; 11. Edward Theuns 97; 12. Wouter Wippert (Ned) 85; 13. Bert Van Lerberghe 85; 14. Tim Declercq 83; 15. Aidis Kruopis (Lit) 76; 16. Nils Politt (Dui) 75; 17. Gianni Meersman 72; 18. Kenny Dehaes 72; 19. Jelle Wallays 64; 20. Marco Marcato (Ita) 62

Ploegenklassement:

1. Etixx-Quick Step 30 punten; 2. Wanty-Groupe Gobert 28; 3. Lotto-Soudal 25; 4. Lotto.NL-Jumbo 23; 5. Crelan-Vastgoedservice 20; 6. Topsport Vlaanderen-Baloise 14; 7. Belgische nationale ploeg 12; 8. Team Joker 12; 9. Cofidis 12; 10. An Post-Chainreaction 11

Resterende manches Belgian Cycling Cup:

16 september: Kampioenschap van Vlaanderen Koolskamp; 2 oktober: Tour de l’Eurométropole; 4 oktober: Binche-Chimay-Binche; 11 oktober: Putte-Kapellen

Voorlopige deelnemerslijst:

(De definitieve deelnemerslijst wordt pas zondag, omstreeks 10u30, vrijgegeven na de vergadering met de sportdirecteurs en de UCI)

Wanty-Groupe Gobert (Bel):

1. Frederik Backaert; 2. Jérôme Baugnies; 3. Dimitri Claeys; 4. Marco Marcato (Ita); 5. Mark Mc Nally (GBr); 6. Xandro Meurisse; 7. Kevin Van Melsen; 8. Frederik Veuchelen

Topsport Vlaanderen-Baloise (Bel):

11. Amaury Capiot; 12. Kenny De Ketele; 13. Floris De Tier; 14. Stijn Steels; 15. Dries Van Gestel; 16. Jef Van Meirhaeghe; 17. Pieter Vanspeybrouck; 18. Otto Vergaerde

Lotto-Soudal (Bel):

21. Kris Boeckmans; 22. Tim Wellens; 23. Kevin Deltombe; 24. Greg Henderson (NZe); 25. Pim Ligthart (Ned); 26. James Callum Shaw (GBr); 27. Jelle Vanendert; 28. Sean De Bie

Etixx-Quick Step (Bel):

31. Rodrigo Contreras (Col); 33. Laurens De Plus; 34. Hamish Schreurs (NZe); 36. Guillaume Van Keirsbulck; 37. Julien Vermote; 38. Luskasz Wisniowski (Pol)

Roompot-Oranje Peloton (Ned):

41. Jesper Asselman (Ned); 42. Berden de Vries (Ned); 43. Huub Duijn (Ned); 44. Tim Kerkhof (Ned); 45. Reinier Honig (Ned); 46. Johnny Hoogerland (Ned); 47. Wesley Kreder (Ned); 48. Brian van Goethem (Ned)

Stölting SG (Dui):

51. Moritz Backoffen (Dui); 52. Linus Gerdemann (Dui); 53. Thomas Koep (Dui); 54. Romain Lemarchand (Fra); 55. Sven Reutter (Dui); 56. Jonas Tenbrock (Dui); 57. Alexander Weifenbach (Dui); 58. Willi Willwohl (Dui)

Fortuneo-Vital Concept (Fra):

61. Franck Bonnamour (Fra); 62. Jean-Marc Bideau (Fra); 63. Vegard Breen (Noo); 64. Frederic Brun (Fra); 65. Maxime Cam (Fra); 66. Justin Mottier (Fra); 67. Chris-Anker Sörensen (Den); 68. Boris Vallee

CCC (Pol):

71. Josef Cerny (Tsj); 72. Adrian Honkisz (Pol); 73. Marcin Mrozek (Pol); 74. Adrian Kurek (Pol); 75. Lukasz Owsian (Pol); 76. Leszek Plucinski (Pol); 77. Simone Ponzi (Ita); 78. Grzegorz Stepniak (Pol)

Novo Nordisk (VSt):

81. Stephen Clancy (Ier); 82. Gerd de Keijzer (Ned); 83. Brian Kamstra (Ned); 84. David Lozano (Spa); 85. Charles Planet (Fra); 86. Rik van Ijzendoorn (Ned); 87. Martijn Verschoor (Ned); 88. Christopher Williams (Aus)

Wilier-Triestina (Ita):

91. Filippo Pozzato (Ita); 92. Samuele Conti (Ita); 93. Giuseppe Fonzi (Ita); 94. Jakub Marezcko (Ita); 95. Liam Bertazzo (Ita); 96. Cristian Raileanu (Mol); 97. Mirko Tedeschi (Ita); 98. Eugert Zhupa (Alb)

One Pro Cycling (GBr):

101. John Krönborg Ebsen (Den); 102. Richard Handley (GBr); 103. Sebastien Lander (Den); 104. Hayden McCormick (NZe); 105. Martin Mortensen (Den); 106. James Oram (NZe); 107. Dion Smith (NZe); 108. Samuel Williams (GBr)

Beobank-Corendon (Bel):

113. Wietse Bosmans; 114. Daan Hoeyberghs; 115. Adam Toupalik (Tsj); 116. David van der Poel (Ned); 117. Vincent Baestaens; 118. Philipp Walsleben (Dui)

Cibel-Cebon (Bel):

121. Kevin De Jonghe; 122. Michiel Dieleman; 123. Gregory Franckaert; 124. Kenny Goossens; 125. Gianni Marchand; 126. Lawrence Naesen; 127. Joeri Stallaert; 128. Niels Vandyck

Crelan-Vastgoedservice (Bel):

131. Wout Van Aert; 132. Jens Adams; 133. Rob Ruijgh (Ned); 134. Gerry Druyts; 135. Pieter Jacobs; 136. Tim Merlier; 137. Jordi Van Dingenen; 138. Joachim Vanreyten

Era-Murprotect (Bel):

141. Jelle Cant; 142. Kevin Cant; 144. Diether Sweeck; 145. Hendrik Sweeck; 146. Laurens Sweeck; 147. Julien Taramarcaz (Zwi)

Wallonie-Bruxelles (Bel):

151. Tom Dernies; 152. Thomas Deurette; 153. Sébastien Delfosse; 154. Kevyn Ista; 155. Olivier Pardini; 156. Baptiste Planckaert; 157. Julien Stassen; 158. Antoine Warnier

Veranda’s Willems (Bel):

161. Dries De Bondt; 162. Arjen Livyns; 163. Brecht Dhaene; 164. Timothy Dupont; 165. Christophe Prémont; 166. Elias Van Breussegem; 167. Stef Van Zummeren; 168. Gianni Vermeersch

Superano Ham-Isorex-Tarteletto (Bel):

171. Dillon Byrne (GBr); 172. Jelle Donders; 173. Gorik Gardeyn; 174. Jelle Mannaerts; 175. Alessandro Soenens; 176. Joren Touquet; 177. Jens Vandenbogaerde; 178. Kevin Verwaest

An Post-Chainreaction (Ier):

181. Sam Bennett (Ier); 182. Jasper Bovenhuis (Ned); 183. Aaron Gate (NZe); 184. Connor Mc Convey (Ier); 185. David Montgomery (Ier); 186. Jacob Scott (GBr); 187. Nicolas Vereecken; 188. Emiel Wastyn

Cycling Academy Team (Isr):

191. Guy Gabay (Isr); 192. Roy Goldstein (Isr); 193. Zohar Hadari (Isr); 194. Lubos Malovec (Svk); 195. Emanuel Piaskowy (Pol); 196. Mihkel Raim (Est); 197. Daniel Turek (Tsj); 198. Aviv Yechzkel (Isr)

Gazprom-Rusvelo (Rus):

201. Igor Boev (Rus); 202. Alexander Kolobnev (Rus); 203. Roman Kustadinchev (Rus); 204. Roman Maykin (Rus); 205. Alexander Serov (Rus); 206. Andrei Solomennikov (Rus); 207. Mamyr Stash (Rus); 208. Kirill Sveshnikov (Rus)

Metec (Ned):

211. Tijmen Eising (Ned); 212. Jarno Gmelich Meijling (Ned); 213. Dries Hollanders; 214. Sjoerd Kouwenhoven (Ned); 215. Stef Krul (Ned); 216. Oscar Riesenbeek (Ned); 217. Robbie van Bakel (Ned); 218. Arno van der Zwet (Ned)

Team Roth (Zwi):

221. Alberto Cecchin (Ita); 222. Lukas Jaun (Zwi); 223. Grischa Janorschke (Dui); 224. Martin Köhler (Zwi); 225. Dylan Page (Zwi); 226. Nicola Toffali (Ita); 227. Andrea Vaccher (Ita); 228. Andrea Zordan (Ita)

Team Wiggins (GBr):

231. Samuel Harrison (GBr); 232. Jake Kelly (GBr); 233. Christopher Latham (GBr); 234. Samuel Lowe (GBr); 235. Michael O’Loughlin (Ier); 236. Daniel Patten (GBr); 237. Daniel Pearson (GBr); 238. Michael Thompson (GBr)

Tags
Categories GP Leuven
Gerelateerde berichten

No Comments

Gerelateerde berichten
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial